Raspberry yoghurt cheesecake…. Delikatny, jogurtowy sernik o smaku malinowym…

Raspberry yoghurt cheesecake….

Delikatny, jogurtowy sernik o smaku malinowym… Malinowe warstwy przełamane kokosową warstwą…. 🍰
_____________________
Spód tortownicy 20-23cm wyłożyć papierem do pieczenia.
Ułożyć okrągłe biszkopty.

Warstwa malinowa:
450g świeżych lub mrożonych malin zagotować z 80g cukru. Zblendować i przetrzeć przez sitko, wystudzić.

7 łyżeczek żelatyny zalać ½ szklanki wody, odstawić do napęcznienia. Naczynie z żelatyną wstawić do naczynia z wrzątkiem i poczekać, aż żelatyna będzie płynna.

Zmiksować 500g jogurtu greckiego w temperaturze pokojowej z musem malinowym, 8 łyżeczkami cukru pudru. Dodać 1 łyżeczkę masy do żelatyny, wymieszać, dodać kolejną łyżeczkę masy, wymieszać i powoli wlewać do masy cały czas miksując.
Ubić na sztywno 200g śmietany kremówki 30%, delikatnie połączyć z masą. Poczekać, aż masa zacznie gęstnieć wtedy powoli wylać ją na biszkopty, schłodzić w lodówce przez 2 godziny.

Warstwa kokosowa:

1½ łyżeczki żelatyny zalać 4 łyżkami wody i postępować jak przy masie malinowej.

Zmiksować 200g jogurtu greckiego w temperaturze pokojowej z 3 łyżeczkami cukru pudru, 50 ml likieru kokosowego Malibu, 250g serka typu Philadelphia. Dodać 1 łyżeczkę masy do żelatyny, wymieszać, dodać kolejną łyżeczkę masy, wymieszać. Cały czas miksując wlewać żelatynę do masy, wylać masę na warstwę malinową i schłodzić w lodówce przez 2- 3 godziny.

Warstwa malinowa:
300g malin świeżych lub mrożonych zagotować z 70g cukru. Zblendować, przetrzeć przez sitko, zagotować i wsypać 1 galaretkę o smaku malinowym, wymieszać, wystudzić i wylać na ciasto. Schłodzić w lodówce przez całą noc lub kilka godzin.

Przed podaniem ozdobić mini bezami i owocami…

Miłego dnia… ❤️
_______________________

Add Comment